X Facebook'da Beğen
Diyalogo'yu beğenin
Sizi habersiz bırakmayalım
diyalogo
ÜYE GİRİŞİ
ÜYE GİRİŞİ

E-posta

ŞifreŞifremi Unuttum
Ücretsiz Üye Ol

Diyalogo

BEBKA 2015 yılı teknik destek programını başlattı BEBKA 2015 yılı teknik destek programını başlattı
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), bölgesel kalkınma için önem arz eden, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak çalışmalar için kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Teknik Destek Programını başlattı. Devamı

Eskişehir Ürünleri

Tümünü Göster
Sarace Men Collection
Sarace Men Collection Eskişehir / Türkiye
Sulama aparatı
Sulama aparatı Eskişehir / Türkiye

Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
Sinem Zengincelebi Gönderen: Sinem Zengincelebi Tarih: 28.08.2010
eskişehir'in degişen yüzü... izleyiniz http://www.facebook.com/video/video.php?v=456489793577
Özgür Çakmak
25 Ekim 2010 - 00:22
 
 
GOOGLE'a yasaklama geliyor.. http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/14928786.asp?gid=373

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) kararıyla Google'a ait bazı IP'lere (Internet Protocol Address), “hukuksal nedenlerden dolayı” erişimin engelleneceği öğrenildi.

Bazı ADSL firmaları ve servis sağlayıcılar tarafından abonelerine gönderilen bilgilendirmeye göre, erişimi engellenen IP'ler dolayısıyla Google'in bazı uygulamalarına erişememe veya erişimde yavaşlık yaşanması bekleniyor.

Bilgi notunda, sınırlamayla Google internet sitesine erişimde sorun yaşanması, reklam gibi analiz verisi için internet sitelerinde Google Analytics, Google Maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya internet sitelerinde erişimin yavaşlayabileceği uyarısı yapıldı, Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere, internet siteleri dahilinde “google search” kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama olabileceği ifade edildi.

Firmalara ait Google uygulamalarıyla entegre veya Google Search'e dayalı bazı uygulamaların bu erişim kısıtlamasından etkilenmesinin de söz konusu olabileceği duyuruldu.

Bu arada uzmanlar, TİB'in kararının, Google'a ait eski Youtube IP'leri ile ilgili olabileceğini değerlendirdi.

Yasak getirilen sitelerin arasında Google Translate, Google Earth ve Google Docs gibi popüler Google adresleri de bulunuyor.
Sinem Zengincelebi
04 Haziran 2010 - 10:03
 
 
Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali Öykü ve Berk, Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde Eskişehir’de konser verdi.
Odunpazarı Belediyesi’nin tarihi Odunpazarı bölgesinde düzenlediği ve 3 gün önce başlayan festival, tiyatro gösterilerinden ilizyon numaraları, konserlerden dans gösterileri ve çocuk faaliyetleriyle 7’den 70’e Eskişehirlileri bir araya getirdi.
Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali faaliyetleri çerçevesinde pop şarkıcısı Öykü ile Berk de, Kurşunlu Külliyesi önünde oluşturulan platformda konser verdi. İkili seslendirdikleri şarkılarla hayranlarını coşturdu.Medya365
Sinem Zengincelebi
25 Mayıs 2010 - 00:21
 
 
Eskişehirli Avukatlar, Gazete İlanıyla Hsyk'yı Protesto Etti Eskişehir'de Hukuksal Bakış Derneği Üyesi Avukatlar, Savcı Osman Şanal'ın Yetkilerini Alan Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)'nu Yerel Gazetelere Verdikleri İlanla Protesto Etti.

Eskişehir'de Hukuksal Bakış Derneği üyesi avukatlar, savcı Osman Şanal'ın yetkilerini alan Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)'nu yerel gazetelere verdikleri ilanla protesto etti.

"Vicdanımız sızlıyor" başlıklı ilanda, hukuka güvenin HSYK ve yüksek yargı organları tarafından zedelendiği, hukuka olan inancın zayıflatıldığı vurgulandı.

Eskişehir Hukuksal Bakış Derneği'ne mensup hukukçular olarak, HSYK'nın verdiği kararın vicdanları sızlattığı belirtilen ilanda şu ifadelere yer verildi: "HSYK'nın aldığı karar, yazılı hukuk kuralları çerçevesinde mi, yoksa birilerinin hukukuna uygun olarak mı alındığı artık milletimiz tarafından bilinmektedir. HSYK burada keyfi davranmıştır. Anayasayı ihlal etmiştir. Yaşanan bu gelişmeler karşısında, Anayasa Mahkemesi yasamayı, Danıştay yürütmeyi, HSYK da yargıyı kilitlemiştir.

Adaletin peşindeki cesur hâkim ve savcılar, sizlere sesleniyoruz. Size yapılanlara karşı endişelenmeyiniz. Sizler gücünüzü hukuktan alıyorsunuz. Görevinizi yapınız. Millet arkanızdadır. İkinci bir Ferhat Sarıkaya vakasının yaşanmasına izin vermeyeceğiz."

Söz konusu ilanı veren Hukuksal Bakış Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turgay Balaban, hiçbir siyasi ve ideolojik düşünce taşımaksızın hukukun üstünlüğünü korumak ve hukuku kötü emellerine alet etmek isteyenleri duyarlı ve adaletli olmaya davet etmek istediklerini söyledi.

Amaçlarının yaşanan hukuksuzluklara karşı kamuoyunu bilinçlendirmek olduğunu kaydeden Balaban, yüksek yargı organlarını da eleştirerek, "HSYK'nın tutumu belli. Ama HSKY'a destek ziyaretinde bulunan yüksek yargı üyelerine ne demeli? Can çekişen statükoyu yaşatma adına her türlü hukuksuzluğa tevessül edeceklerini açıkça ortaya koydular. HSYK'nın yargı bağımsızlığına müdahalesi, Yargıtay ve Danıştay'ın desteklemesi bunun bir göstergesidir." diye konuştu.

Halk adına demokrasi mücadelesi verdiklerini belirten Balaban, bir an önce yargı reformu ile ilgili anayasa değişikliği paketinin Meclis gündemine gelmesi gerektiğini vurguladı.http://www.sondakika.com/haber-eskisehirli-avukatlar-gazete-ilaniyla-hsyk-yi-1920300/
Sinem Zengincelebi
19 Şubat 2010 - 23:48
 
 
aman diyelim... bi byuk deprem daha yaşamak istemem şahsen... :(
Sinem Zengincelebi
19 Şubat 2010 - 23:45
 
 
RSS Servisi
Haber
Yazarlar
Diyablog
Ücretsiz Üye Ol
E-Kart
Bildirimler
İlanlar
Reklam Ver
Pazarlama
Yönetim ve Strateji
Hukuk
İnşaat
Nalburiye
Oto
Moda
Bilişim
Kırtasiye
Tarım
Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
Kayseri
Konya
Mersin
Samsun
Sivas
Hosting
Üyelikler
Web Sitesi
Yetkiliye Ulaş
Yardım
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. 2008-2011