X Facebook'da Beğen
Diyalogo'yu beğenin
Sizi habersiz bırakmayalım
diyalogo
ÜYE GİRİŞİ
ÜYE GİRİŞİ

E-posta

ŞifreŞifremi Unuttum
Ücretsiz Üye Ol

Diyalogo

eskişehir'in degişen yüzü... izleyiniz http://www.facebook.com/video/video.php?v=456489793577
Özgür Çakmak
25 Ekim 2010 - 00:22
 
 
GOOGLE'a yasaklama geliyor.. http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/14928786.asp?gid=373

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) kararıyla Google'a ait bazı IP'lere (Internet Protocol Address), “hukuksal nedenlerden dolayı” erişimin engelleneceği öğrenildi.

Bazı ADSL firmaları ve servis sağlayıcılar tarafından abonelerine gönderilen bilgilendirmeye göre, erişimi engellenen IP'ler dolayısıyla Google'in bazı uygulamalarına erişememe veya erişimde yavaşlık yaşanması bekleniyor.

Bilgi notunda, sınırlamayla Google internet sitesine erişimde sorun yaşanması, reklam gibi analiz verisi için internet sitelerinde Google Analytics, Google Maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya internet sitelerinde erişimin yavaşlayabileceği uyarısı yapıldı, Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere, internet siteleri dahilinde “google search” kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama olabileceği ifade edildi.

Firmalara ait Google uygulamalarıyla entegre veya Google Search'e dayalı bazı uygulamaların bu erişim kısıtlamasından etkilenmesinin de söz konusu olabileceği duyuruldu.

Bu arada uzmanlar, TİB'in kararının, Google'a ait eski Youtube IP'leri ile ilgili olabileceğini değerlendirdi.

Yasak getirilen sitelerin arasında Google Translate, Google Earth ve Google Docs gibi popüler Google adresleri de bulunuyor.
Sinem Zengincelebi
04 Haziran 2010 - 10:03
 
 
Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali Öykü ve Berk, Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde Eskişehir’de konser verdi.
Odunpazarı Belediyesi’nin tarihi Odunpazarı bölgesinde düzenlediği ve 3 gün önce başlayan festival, tiyatro gösterilerinden ilizyon numaraları, konserlerden dans gösterileri ve çocuk faaliyetleriyle 7’den 70’e Eskişehirlileri bir araya getirdi.
Uluslararası Odunpazarı Kültür ve Sanat Festivali faaliyetleri çerçevesinde pop şarkıcısı Öykü ile Berk de, Kurşunlu Külliyesi önünde oluşturulan platformda konser verdi. İkili seslendirdikleri şarkılarla hayranlarını coşturdu.Medya365
Sinem Zengincelebi
25 Mayıs 2010 - 00:21
 
 
Eskişehirli Avukatlar, Gazete İlanıyla Hsyk'yı Protesto Etti Eskişehir'de Hukuksal Bakış Derneği Üyesi Avukatlar, Savcı Osman Şanal'ın Yetkilerini Alan Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)'nu Yerel Gazetelere Verdikleri İlanla Protesto Etti.

Eskişehir'de Hukuksal Bakış Derneği üyesi avukatlar, savcı Osman Şanal'ın yetkilerini alan Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)'nu yerel gazetelere verdikleri ilanla protesto etti.

"Vicdanımız sızlıyor" başlıklı ilanda, hukuka güvenin HSYK ve yüksek yargı organları tarafından zedelendiği, hukuka olan inancın zayıflatıldığı vurgulandı.

Eskişehir Hukuksal Bakış Derneği'ne mensup hukukçular olarak, HSYK'nın verdiği kararın vicdanları sızlattığı belirtilen ilanda şu ifadelere yer verildi: "HSYK'nın aldığı karar, yazılı hukuk kuralları çerçevesinde mi, yoksa birilerinin hukukuna uygun olarak mı alındığı artık milletimiz tarafından bilinmektedir. HSYK burada keyfi davranmıştır. Anayasayı ihlal etmiştir. Yaşanan bu gelişmeler karşısında, Anayasa Mahkemesi yasamayı, Danıştay yürütmeyi, HSYK da yargıyı kilitlemiştir.

Adaletin peşindeki cesur hâkim ve savcılar, sizlere sesleniyoruz. Size yapılanlara karşı endişelenmeyiniz. Sizler gücünüzü hukuktan alıyorsunuz. Görevinizi yapınız. Millet arkanızdadır. İkinci bir Ferhat Sarıkaya vakasının yaşanmasına izin vermeyeceğiz."

Söz konusu ilanı veren Hukuksal Bakış Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turgay Balaban, hiçbir siyasi ve ideolojik düşünce taşımaksızın hukukun üstünlüğünü korumak ve hukuku kötü emellerine alet etmek isteyenleri duyarlı ve adaletli olmaya davet etmek istediklerini söyledi.

Amaçlarının yaşanan hukuksuzluklara karşı kamuoyunu bilinçlendirmek olduğunu kaydeden Balaban, yüksek yargı organlarını da eleştirerek, "HSYK'nın tutumu belli. Ama HSKY'a destek ziyaretinde bulunan yüksek yargı üyelerine ne demeli? Can çekişen statükoyu yaşatma adına her türlü hukuksuzluğa tevessül edeceklerini açıkça ortaya koydular. HSYK'nın yargı bağımsızlığına müdahalesi, Yargıtay ve Danıştay'ın desteklemesi bunun bir göstergesidir." diye konuştu.

Halk adına demokrasi mücadelesi verdiklerini belirten Balaban, bir an önce yargı reformu ile ilgili anayasa değişikliği paketinin Meclis gündemine gelmesi gerektiğini vurguladı.http://www.sondakika.com/haber-eskisehirli-avukatlar-gazete-ilaniyla-hsyk-yi-1920300/
Sinem Zengincelebi
19 Şubat 2010 - 23:48
 
 
aman diyelim... bi byuk deprem daha yaşamak istemem şahsen... :(
Sinem Zengincelebi
19 Şubat 2010 - 23:45
 
 
Özlem giderdim İki hafta boyunca Eskişehir'de idim. Özlemişim. Biraz özlem giderdim. Deprem sırasında ise Espark'ın en alt katındaydım. Biraz heyecan oldu. Deprem bitti, bir görevli yanındaki arkadaşı ile konuşuyordu. "Bu deprem 3.6 dır, hadi bilemedin 3,7 dir " dedi. Ben de dayanamayıp "Espark ölçeğine göre mi" diyecektim. Kendimi tuttum. Haberlerde 3.7 büyüklüğünde olduğunu duyunca utandım. İyi ki o arkadaşın 3.7 tahminine bir şey söylememişim.

Sağlıcakla kalın.
Bilal Ekmekci
14 Şubat 2010 - 14:31
 
 
Eskişehir’de 2 buçuk saatte 3 deprem :( Eskişehir'de saat 19.21 ve 21.58 saatleri arasında farklı büyüklüklerde 3 ayrı deprem meydana geldi. Sarsıntılar sırasında can kaybı yaşanmazken bazı vatandaşların evlerini terk ettiği gözlendi.

Eskişehir'de 2.9 ve 2.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 21.58'de merkez üssü Eskişehir olan büyüklüğü 2.6, 22.14'de 2.9 olarak ölçülen iki deprem meydana geldi.

Depremler sırasında herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Eskişehir'de, saat 19.21'de 3.7 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

http://eskisehirliyiz.biz/haber/?sec=1&newscatid=1&newsid=33603
Sinem Zengincelebi
08 Şubat 2010 - 11:58
 
 
Lüle Taşı Tasarım Yarışması Eskişehir Valiliği, lüle taşının tütün dışı kullanımında yeni ürünlerin tasarlanması amacıyla tasarım yarışması düzenliyor.

Yarışmanın değerlendirme kritleri arasında lületaşının geleneksel kullanım alanı dışında yenilikçi ve özgün tasarımlarla farklı bakış açıları sunmak; malzemenin renk, doku ve işlenme özelliklerini vurgulamak; yeni tasarım kavramları, yeni biçim ve yeni üretim yöntemlerini kullanmak; ve ürünün pazarlanabilir olması bulunuyor.

Yarışma öğrenci ve profesyonel olmak üzere iki ayrı kategoride düzenleniyor.

Projelerin teslimi için son tarih 5 Mart 2010.

http://tr.dexigner.com/jump/haber/19876
Sinem Zengincelebi
25 Ocak 2010 - 15:41
 
 
Oyun İyi Skor Kötü Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Oynadıkları Oyunu Skora Yansıtamadıklarını Belirtti.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, oynadıkları oyunu skora yansıtamadıklarını belirterek, ''İlk yarıda girdiğimiz net gol pozisyonlarını değerlendiremedik'' dedi.

Çalımbay, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un gol atmakta sorun yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:

''Fenerbahçe'nin attığı gol kalecilik adına çok büyük bir şanssızlık. Ivesa'dan böyle büyük bir hatayı beklemezdik. Fenerbahçe'ye çok pozisyon vermedik. Fenerbahçe maçına kadar en az 3-4 transfer yapmak istiyorduk ama olmadı. Takımımıza en az 3-4 iyi transfer yapılması gerekiyor. Hafta içi yönetimle bir araya gelip transferleri gerçekleştirmek istiyoruz. Gol problemimizi çözmemiz gerekiyor. Batuhan'ı ısrarla istiyoruz. Ancak, Beşiktaş yönetiminin kararı bu transferde çok önemli.''


http://www.sondakika.com/haber-oyun-iyi-skor-kotu-1874666/
Sinem Zengincelebi
11 Ocak 2010 - 11:43
 
 
Görmeyen Gözlerle Öğrencilerine 9 Yıldır Müzik Öğretiyor... Eskişehir'de İki Gözü Görmeyen Gürcan Demir (39), 9 Yıldır Öğrencilerine Müzik Öğretiyor.

Eskişehir'de iki gözü görmeyen Gürcan Demir (39), 9 yıldır öğrencilerine müzik öğretiyor.
İstanbul Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvar Bölümü'nden mezun olan Demir, Adalet İlköğretim Okulu'nda haftada 5 gün 17 sınıfa derse giriyor. Okulun tek müzik öğretmeni olan Demir, öğrencileri ve öğretmen arkadaşları tarafından çok seviliyor.

Demir, 5 yaşındayken geçirdiği havale sonucu iki gözünün görme yeteneğini kaybettiğini ifade ederek, bu engeline rağmen yılmayarak okuyup, istediği iki meslekten biri olan müzik öğretmeni olmayı başardığını dile getirdi.

İlkokuldayken okul müdürünün kendisini müziği çok sevdirdiğini ve bunun üzerine müzik öğretmeni olmaya karar verdiğini anlatan Demir, "İstanbul Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı'nda ilköğretim ile lise ve lisansı okudum. Sonra da öğretmen oldum. 9 yıldır müzik öğretmenliği yapıyorum." dedi.

Gözlerinin görmemesinin müzik öğretmeni olmasını engellemediğini belirten Demir, "Önemli olan engelli olmak değil, engelleri aşabilmektir. Ben azim göstererek bu engeli aştım. Vazifemi severek en iyi şekilde yapıyorum. Çok mutluyum." diye konuştu.

Görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını, boş vakitlerinde de müzisyenlik yaptığını kaydeden Demir, "Televizyonlardaki gelişi güzel müzik adına yaşananlar beni üzüyor. Kaliteli müziğin her çeşidi dinlemelidir. Görmeden de öğretmen veya sanatçı olunabilir. Ama önemli olan bunu güzel ve kaliteli şekilde yapmaktır." ifadesini kullandı.

Adalet İlköğretimi Okulu öğrencilerinden Mehmet Tanılı da okulun tek müzik öğretmeni olan Demir'i çok sevdiklerini ve derslerini başarıyla takip ettiklerini dile getirdi.

Demir, dersleri dışında kalan vaktini 3,5 yaşındaki oğlu Tunay ile geçiriyor.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)
Sinem Zengincelebi
23 Kasım 2009 - 15:15
 
 
Teşekkürler Bilal Bey.. Bu satırları okumak beni cok sevindirdi.. sitenin ev sahibesi olarak İyi dilekleriniz için teşekkürler...
Sinem Zengincelebi
16 Kasım 2009 - 19:50
 
 
Eskişehir tarifi Eskişehir'de iki aya yakın bulundum. Benim kafamda Eskişehir şu şekilde yer etti:

"Yaşayanına saygısı olan bir kent"

Bir Gaziantep'li olarak Eskişehir'lileri kıskandım!

Sağlıcakla kalın, Eskişehir'e selam, Özledim.
Bilal Ekmekci
16 Kasım 2009 - 16:57
 
 
ES ES dizisi Özel bir TV kanalında yayınlanmakta ve reyting rekorları kıran Es-Es dizisinde bol bol Eskişehir'in güzelliklerini seyreylemeniz mümkün.. Memleket hasreti çeken bir insan olarak hjiç kaçırmadan takipteyim.. Herkese tavsiye ederim..

Dizi hakkında bilgi edinebileceğiniz linkler:

http://www.es-esdizisi.net/

http://www.atv.com.tr/diziler/yeni_diziler/2009/11/15/eses

http://www.facebook.com/pages/ES-ES-Dizisi/108419111529
Sinem Zengincelebi
13 Kasım 2009 - 10:39
 
 
Çok farklı biryer... Gün geçtikçe hızla büyüyen ve gelişen iş ortamı ile de birçok yeni fırsatlara kapı açan şehir.
Ayrıca Eskişehir'İ farklı kılan bir özelliği ise şehir mimarisi ile kendinizi bir Avrupa şehrinde hissettirmesidir!

Nazım Özyabaşlıgil
12 Kasım 2009 - 15:07
 
 
15. Uluslararası Eskişehir Festivali Başladı! http://www.eskfest.org/

Uluslararası Eskişehir Festivali , Zeytinoğlu Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı tarafından ilk kez 1995 yılında düzenlendi. Müzik, dans, tiyatro gibi çeşitli sanat dallarıyla çocuk etkinliklerine yer veren; her yıl ekim ya da kasım ayında düzenlenip 9 gün süren Festival , 6 yıl boyunca Zeytinoğlu Vakfı'nın önderliğinde dünyaca ünlü sanatçılarla sanat alanında ülkemizin yetiştirdiği değerli isimlerin Eskişehirli sanatseverlerle buluşmasına olanak sağladı.
Artık ülkemizin önde gelen festivalleri arasında sayılan Uluslararası Eskişehir Festivali, 2001 yılından beri Zeytinoğlu Vakfı ile Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde kurulan Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı'nın başlıca destekçileri arasında Eskişehir Valiliği, Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversiteleri ile Zeytinoğlu Vakfı yer alıyor.

AMAÇLAR
Sınırlı bir kitleye seslenebilen geniş kapsamlı kültür ve sanat etkinliklerinin ufuklarını genişleterek Anadolu'da yaygınlaşmasına katkıda bulunmak,
Sanat etkinlikleri ve festivallerin, Türkiye'nin üç büyük kenti dışına da yaygınlaşmasına öncülük ederken iyi bir örnek oluşturmak,
Eskişehir'i uluslararası standartlarda bir festival kenti haline getirmek,
Sanat ve kültürün en nitelikli örneklerini Eskişehir halkına sunmak,
Çocuklara ve gençlere yönelik programlara ağırlık vererek ülkenin geleceğine yatırım yapmak...

PROGRAM YAPISI
Birçok ünlü yabancı sanatçının yanı sıra, ülkemizin yetiştirdiği başarılı sanatçıları Eskişehirli sanatseverlerle bir araya getiren Uluslararası Eskişehir Festivali'ni diğer festivallerden ayıran çok önemli bir özelliği var: çocuk etkinlikleri... Büyük bir özen ve titizlikle uzmanlar tarafından hazırlanan çocuk etkinlikleriyle Festival, geleceğin bilinçli izleyicisi / dinleyicisini oluşturmanın yanı sıra; eğitim-eğlence havası içinde, çocuğun yaratıcılığını rahatlıkla ortaya koymasını sağlayan ortamlar yaratmayı da amaçlıyor.
Uluslararası Eskişehir Festivali, Sanatseverlere:
Klasik müzik
Klasik Türk müziği
Türk Halk müziği
Caz, Blues, Rock
Tiyatro
Çağdaş dans ve bale
Sinema
Çocuk etkinlikleri
Fotoğraf, resim, heykel sergileri
Konferans ve söyleşiler
alanlarında yayılmış geniş bir etkinlikler yelpazesi sunuyor.
Sinem Zengincelebi
12 Kasım 2009 - 12:08
 
 
Tıp Antikaları Sergisi Açılıyor Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği tarafından bugün Tıp Antikaları Sergisi açılacak. Saat 17:00´de Espark Alışveriş Merkezi´nde açılacak olan sergi, 22 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
Sinem Zengincelebi
12 Kasım 2009 - 11:40
 
 
ES ES Nam-ı Diğer Eskişehir!!!!
Sinem Zengincelebi
12 Kasım 2009 - 10:10
 
 
RSS Servisi
Haber
Yazarlar
Diyablog
Ücretsiz Üye Ol
E-Kart
Bildirimler
İlanlar
Reklam Ver
Pazarlama
Yönetim ve Strateji
Hukuk
İnşaat
Nalburiye
Oto
Moda
Bilişim
Kırtasiye
Tarım
Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
Kayseri
Konya
Mersin
Samsun
Sivas
Hosting
Üyelikler
Web Sitesi
Yetkiliye Ulaş
Yardım
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. 2008-2011